Çeşme ‘de inanç turizmi kongresi yapılacak / Turizm Haberleri

3 Mar

Çeşme ‘de inanç turizmi kongresi yapılacak / Turizm Haberleri

Turizmin geniş alanlara yayılması ile birlikte yeni bir turizm çeşidi de doğdu. Yeni turizm çeşitlerinden olan İnanç turizmi Tükiyenin farklı bölgelerinde yapılan kongreler ile daha sağlıklı bir yol katediyor.

“Dinlerin Beşiği Türkiye-Ege Buluşması 2011” adlı inanç turizmi kongresi 28 Mart itibariyle Çeşme’de düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve AnadoluJet’in desteklediği proje sayesinde, Ege’nin tanıtımına büyük katkı sağlanacak.

İzmir, 40 ülkeden yaklaşık 400 turizmci, akademisyen, din adamı, basın mensubu ve katılımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Turizmciler Rüstem Yüksel ve Dilek Araç tarafından hazırlanan proje doğrultusunda Çeşme’de “Dinlerin Beşiği Türkiye-Ege Buluşması 2011″ adı altında bir inanç kongresi düzenlenecek. Kongreye yurt dışından katılacak değerli misafirlerin ulaşımları AnadoluJet desteği ile gerçekleşecek.

28 Mart ile 3 Nisan arasında gerçekleştirilmesi planlanan kongreye çok önemli isimlerin katılması bekleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra uluslararası sosyal projelere imza atan Katar Prensesi Sheikha Al-Thani, Ürdün Veliaht Prensi El Hassan bin Talal ve İstanbul Fener Rum Patriği Bartholomeos gibi dünya çapında tanınmış isimlerin davet edileceği belirtildi.
Proje ile Müslüman, Hıristiyan ve Musevi din adamlarını Çeşme’de buluşturmaya hazırlanan turizmciler, aynı zamanda kongre sonrası program doğrultusunda Efes (Ephesus), İzmir (Smyrna), Bergama (Pergamum), Akhisar (Thyateira), Salihli (Sardis), Alaşehir (Philadelphia) ve Denizli (Laodicea) gibi inanç turizmi açısından önemli yerleri ziyaret edecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: