Isparta ‘ya 5 yıldızlı otel geliyor / Turizm Haberleri

3 Mar

Isparta ‘ya 5 yıldızlı otel geliyor / Turizm Haberleri

Isparta’nın ilk 5 yıldızlı otelinin temeli düzenlenen törenle atıldı. 24 bin metrekarelik kapalı alana sahip otelin 10 ayda tamamlanması bekleniyor.

Öngör Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sami Öngör, milli parkları, kültür ve tabiat varlıkları ve koruma alanlarıyla doğal güzelliklere sahip bir il olan Isparta’da bu yatırımın önemli bir eksikliği gidereceğini söyledi. Otelin yapımının yaklaşık 10 ay süreceğini ifade eden Sami Öngör, 144 oda ve 288 yatak kapasitesinin bulunacağını belirtti.

Sami Öngör, “24 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak otelimizde toplantı salonlarından, restorantlara, SPA merkezlerinden, kapalı yüzme havuzuna kadar her türlü aktivite yapılabilecek.” dedi.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, valilik olarak bu tür yatırımları desteklediklerini, her zaman arkasında olduklarını söyledi. Hizmet sektöründe öne çıkan Isparta’da bu tür otellerin geciktiğini ifade eden Oğuz, şimdiye kadar birkaç tane otelin olması gerektiğini kaydetti. Memduh Oğuz, “Bu yatırımlar yapıldığı zaman arkasından başkaları gelecektir. Alışveriş merkezleri gelecektir. Birkaç sene içerisinde böyle 5 -6 tane otel olacağına inanıyorum. Bu tür tesisler Isparta’yı daha da tanınmış hale getirecektir.” dedi.

Isparta’nın en büyük eksiğinin tanıtım olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özgür Özaslan da deniz, kum ve güneş üçgenine dayalı turizmin artık yavaş yavaş başka alanlara kaydığına dikkat çekti. Isparta’nın eko ve inanç turizmi açısından ciddi potansiyele sahip olduğunu ifade eden Özgür Özaslan, tek eksiğin bu tesislerin zamanında yapılamamış olması olduğunu anlattı. Yapılan yatırımları önemsediklerini belirten Özgür Özaslan, çevre iller arasında ciddi potansiyeli olan Isparta’yı yurt dışında tanıtmak için destek olacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Isparta ‘nın ilk 5 yıldızlı oteli olma özelliğine sahip olan otelin temeli atıldı. Temel atma törenine Milletvekilleri Sait Dilek, Haydar Kemal Kurt, Isparta Valisi Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile birlikte daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: